• müşteri hizmetleri: 0532 352 20 19 (09:00-22:30)
  • güvenli alışveriş
  • telefonla sipariş
  • sosyal karşılaştırma
davetiye örnekleri davetiye modelleri sünnet davetiyeleri

Birbirinden Şık Sünnet Davetiyesi Tasarımları

Sünnet davetiyeleri hakkında

Birbirinden Şık Sünnet Davetiyesi Tasarımları

İslam dininde erkek çocuğunun belirli bir yaşa geldiğinde sünnet olması dini bir inanış gereğidir. Sünnet törenleri erkekliğe atılan ilk adım olarak değerlendirilmektedir. Uzun yıllardır Anadolu’da geleneksel hale gelen bu tören, kültürümüzün önemli bir parçası olmuştur. Öyle bir gelenektir ki neredeyse hiçbir anne ve baba toplumda yaygınlaşan bu geleneğin dışında kalmayı istemez. Erkek çocuklarda ergenlik yaşına gelmeden önce yapılan bu tören, genelde ilkokul çağlarında veya daha öncesinde yapılmaktadır. Ayrıca çoğu ebeveynler çocuklarını hastanede küçük bir operasyonla sünnet ettirmekte ve sonrasında ihtişamlı bir törenle sünnet düğünlerini yaptırmaktadır. Bunun duyurulması için de sünnet davetiyesi hazırlanmaktadır.

 

Genelde mevsim olarak sonbahar, ilkbahar ve yaz ayları tercih edilmektedir. Sünnet olacak çocuk günler öncesinden psikolojik olarak bu törene hazırlanır. Aslında hem korkuyordur ve hem de o günün mutluluğunu yaşamaktadır. Bu hazırlıklardan en önemlisi de çocuğun giyeceği geleneksel kıyafettir. Özel olarak hazırlanan bu kıyafet oldukça süslüdür ve üzerinde “Maşallah” yazmaktadır. Kıyafetin üzerine takılacak şapka ise süslemelerden oluşan bir şapkadır. İki çeşit kıyafet alınır biri sünnetten önce giyeceği pantolonlu kıyafet ve diğeri ise elbise şeklinde alt kısmı açık olan kıyafettir. Geçmişte sünnet yapan kişiler evlere giderek sünnet yaparken günümüzde ise genelde sağlık personelleri tarafından sünnet gerçekleştirilmektedir. Sünnet töreninin yapılmasında ailenin ekonomik koşullarının önemi büyüktür. Sünnet günü belirlendikten sonra bir süre öncesinden sünnet davetiyesi basılır ve yakın akraba, eş ve dosta haber verilir.

Ekonomik koşulları iyi olan ailelerde görkemli bir şölen yapılırken, orta halli ailelerde ise aile arasında daha küçük törenler düzenlenir. Firmalar bu özel gün için çeşitli tasarımlarla sünnet davetiyesi koleksiyonlarını müşterilerine sunmaktadırlar.Özel olarak hazırlanan davetiyelerde özel baskı teknikleri değişik model kağıtlar üzerine uygulanmaktadır. Yüzlerce çeşit arasından zevkinize uygun olanı bulmak hiç de zor olmayacaktır. Genelde dikdörtgen veya kare olarak hazırlanan bu davetiyeler müşterilerin zevkine sunulmuştur. Çocuğun fotoğrafının baskılı olduğu davetiye şekli ise en çok tercih edilenlerinden biridir. Modern tasarımlarda ise çeşitli desenler kullanılmaktadır. Bilgisayar teknolojisi geliştikçe her geçen gün değişik tasarımlar müşterilerin zevkine sunulmaktadır.

/birbirinden_sik_sunnet_davetiyesi_tasarimlari_17.html